Основні правила гігієни ротової порожнини у дитини

Основні правила гігієни ротової порожнини у дитини

Якщо у Вашого малюка з’явився перший зубчик, то Вам необхідно з цього моменту займатися не тільки традиційними, рекомендованими педіатром, методами очищення порожнини рота дитини, але і починати спеціальне протирання зубика в кількості двох разів на день. Всі подробиці протирання ви зможете з’ясувати у того ж педіатра, який буде спостерігати і супроводжувати розвиток Вашої дитини. Але, після кількох проведених протирань, коли малюк адаптується до процедури, можна вже використовувати маленьку зубну щіточку з маленькою голівкою і максимально м’якою щетиною. Щіточка повинна бути зволоженою, але ніякі пасти ще не використовуються.

Також батькам малюка потрібно знати про чудовий прилад іригатор ротової порожнини, як правильно користуватися іригатором і бути готовими купити його для сім’ї.

Гігієна зубної порожнини малюків в віці від одного до трьох років – це, в основному, процедури чистки зубків зубною щіткою, яку виконують турботливі батьки, бабусі і дідусі, старші братики і сестрички, тітки і дядька. І це знову ж таки виконується дитячими зубними щітками з довгими ручками, маленькими головками і м’якою щетинки. Можливе використання і електричних зубних щіток, але з тими ж «м’якими» характеристиками. У цьому дитячому віці вже можна використовувати при чищенні дитячі фторовмісткі зубні пасти, які порекомендує Вам дитячий стоматолог. І в цьому ж віці діток вчать і правильно випльовувати утворюється рідина після чистки зубів. І як альтернатива зубній щітці в цьому віці можна використовувати іригатор. Для батьків важливо знати, як правильно користуватися іригатором при чищенні зубів своїм діткам.

Дітки віком від чотирьох до шести років вже повинні починати чистити зубки самостійно. І основними засобами гігієни порожнини рота залишаються ті ж атрибути: зубна паста і м’яка зубна щітка з невеликою вузької головкою. Зубні пасти повинні бути дитячими гігієнічними або ж дитячими кальційвмісткі профілактичними. Бажано, щоб така самостійна процедура дитини проходила під контролем когось із дорослих. Зубні щітки можуть бути механічними, стоматологи називають їх чуттєвими, або ж електричними. У цьому віці можна вже використовувати зубну нитку, але очищення подібного плану в порожнині рота дитини можуть проводити тільки дорослі.

Коли Вашій дитині виповнюється сім років і аж до десяти років вже можна використовувати щітки середньої жорсткості, а паста може бути «дорослої» фторовмісткі. У цьому віці дітей необхідно навчити користуватися зубною ниткою самостійно і можна вже використовувати деякі види іригаторів порожнини рота. І це саме той вік, коли дитину необхідно постійно мотивувати на правильний і повноцінний догляд за його ротовою порожниною. Обов’язково потрібно навчити дитину правильно користуватися іригатором.

 

1у