На думку більшості медиків, руйнування зубів і кровоточивість ясен є результатом поганої очищення зубів і ясен.

Хоча прийнято вважати, що хороша стандартна чистка зубів вирішує проблеми, останні медичні дослідження показують, що оральна іригація покращує здоров’я ясен. Зокрема, оральна іригація очищає простір між зубами і яснами, під мостами і зубними коронками, а також в пародонтальних кишенях.

Посилаючись на вищевказані дослідження, оральна іригація є більш вигідною в порівнянні із зубною ниткою, так як зменшує шар нальоту, який накопичується на зубах.

Бактеріальний наліт – це липкий шар, який створюється за допомогою взаємодії слини і залишків їжі на зовнішньому шарі зуба.

Компанія Dacotan розробила Silon it, пристрій оральної іригації, яке розпорошує спрямований струмінь води, яка м’яко масажує ясна. Silon it разом із зубною щіткою є ідеальним доповненням для гігієни порожнини рота і профілактики гінгівіту (запалення ясен). Тонкий струмінь води, що витікає з пристрою Silon it, проникає в області, недоступні для зубної щітки. Крім того, Silon it є ефективною і набагато більш приємною альтернативою звичайної зубної нитки і зубочистці.

Продукт був випущений на місцевому ринку в Ізраїлі в 2008 році, 20 000 одиниць уже продано.

Передбачуване використання: Оральна іригація в домашніх умовах, зменшення утворення нальоту, запобігання гінгівіту, зупинка кровоточивості ясен.

 

Книга “Silon it – Опис продукту. Дакотан Лтд.”

 

Іригатор з додаванням хлоргексидинового гелю для лікування переімплантного остеопорозу без хірургічного втручання

  • Лиран Левін, доктор стоматології
  • Шаї Франкенталь, доктор стоматології
  • Лівія Джозеф, доктор стоматології
  • Дорон Розітскі, доктор стоматології, Магістр нау
  • Гі Леві, доктор стоматології
  • Елі І. щогли, доктор стоматології

Кілька місяців тому в авторитетному стоматологічному виданні QUINTESSENCE INTERNATIONAL (том 46, номер 2, лютий 2015) було опубліковано дослідження, метою якого була оцінка додаткового ефекту полоскання зубів іригатором з додаванням хлоргексідинового гелю для лікування переімплантного остеопорозу без хірургічного втручання.

Клінічні дослідження – коротка інформація

Переімплантне захворювання, що виникає після успішного впровадження внутрішньокісткового імплантату, є результатом дисбалансу між бактеріальної навантаженням і імунним захистом організму.

Патологічні процеси, такі як переімплантний мукозит і переімплантний остеопороз, були діагностовані в тканинах навколо встановлених імплантатів.

Переімплатний мукозит характеризується запаленням, яке вражає навколишнє слизову оболонку, в той час як переімплантний остеопороз до того ж впливає на підтримуючу зуби кістку. Незважаючи на високі успішні показники в сфері зубних імплантатів, ясно, що внутрішньокісткові імплантати уразливі до хвороб, які можуть в кінцевому рахунку призвести до втрати зубного імплантату.

Епідеміологічні дослідження в області імплантології є досить складними, в основному через методологічної варіативності, а також різних визначень переімплантного остеопорозу. Дослідження представили різні показники захворюваності мукозиту і переімплантним остеопорозом.

У світлі наявних даних і з урахуванням постійно зростаючого числа імплантатів, використовуваних в повсякденній клінічній практиці, доцільно очікувати збільшення захворювань переімплантним остеопорозом, що підкреслює необхідність передбачуваною терапії.

Коцовіліс і ін. В їх систематичному огляді прийшли до висновку, що до сих пір жодна методологія не була створена як підхід золотого стандарту для лікування переімплантного остеопорозу. Лікування переімплантного захворювання може бути без хірургічного втручання, яке включає в себе медичну обробку за допомогою механічних засобів, ультразвукових або лазерних пристроїв, як самостійно, так і в поєднанні з антисептиками і / або антибіотиками, а також хірургічне, використовуючи які методи видалення або регенеративні методи .

Керінг і ін. Показали, що одна лише медична обробка підслизової, здійснена за допомогою ультразвукового апарату або карбонової кюретки не є достатньою для знезараження поверхонь імплантатів з переімплантнимі кишенями більше 5 мм і оголених дентальних імплантатів.

Ренверт і ін. Показали, що лікувальні властивості c додаванням антибіотика при механічній обробці, як правило, є більш ефективним, хоча і в обмеженій мірі, на відміну від тих, які були отримані при комбінованому використанні антисептика (хлоргексидину) і механічної обробки. Зменшення глибини ясен кишень, отриманих при додатковому місцевому використанні мікрогранул міноцікліна зберігається протягом короткострокового періоду.

Мета

Метою даного дослідження було оцінити додатковий ефект полоскання зубів іригатором з додаванням хлоргексидиновий гелю для лікування переімплантного остеопорозу без хірургічного втручання.

Метод і матеріали досліджень

Було проведено проспективне інтервенційне дослідження випадкової групи людей. Протокол дослідження був затверджений з самого початку Експертною радою організації, і всі пацієнти підписали форму інформованої згоди до включення в дослідження. У дане дослідження було відібрано сорок пацієнтів з переімплантним остеопорозом. Критеріями включення в дослідження був імплантат з глибиною ясен кишені більше, ніж 5 мм з кровотечею при зондуванні (КПЗ) і рентгенологічне підтвердження рарефікації кістки (≥ 2 мм).

Клінічна оцінка включала в себе показники глибини зондування в шести точках навколо імплантату, КПЗ і розхитування. Була проведена рентгенографічна оцінка з використанням паралельної прицільної Ренгенографія, зробленої за допомогою касети для рентгенографічній оцінки рарефікації кістки навколо імплантату. Дентальниє імплантати були використані в якості внутрішнього стандарту для вимірювання рарефікації кістки.

Було довільно відібрано сорок пацієнтів з переімплантним остеопорозом, які були розподілені в дві групи: експериментальну і контрольну. Спочатку у всіх пацієнтів була проведена медична обробка / чистка зубів і пацієнтам була надана інструкція по дотриманню гігієни. Пацієнти експериментальної групи отримали новий іригатор, що містить хлоргексидиновий гель (Silon Gel) для домашнього використання два рази в день. Контрольна група слідувала рекомендованим інструкцій щодо дотримання гігієни без використання іригатора. Через три місяці після первинного візиту був повторно проведено клінічний і рентгенографічний огляд, використовуючи ті ж параметри, як і при первинному огляді.

Статистичний аналіз були проведено з використанням програмного забезпечення. Аналіз даних включав в себе розподілу ймовірностей і зведені таблиці.

Результати

В цілому, 39 пацієнтів завершили дослідження і була проведена оцінка.

Середній вік хворих склав 58,98 ± 9,30 років. Були 20 (51,3%) жінок і 19 чоловіків. Четверо учасників (10,3%) були курцями, а три (7,7%) курили в минулому.

Середній показник (± допустиме відхилення) первинної глибини ясенної кишені (всі ділянки) в контрольній групі була 5,39 ± 1,09 мм із середнім показником Ренгенографія раріфікаціі кістки 2,60 ± 2,50 мм, в експериментальній групі був 5,40 ± 1,79 мм із середнім показником рентгенографії раріфікаціі кістки 2,74 ± 2,10 мм. Первинний показник КПЗ становив 4,50 ± 1,82 виміряних ділянок в контрольній групі і 4,47 ± 1,74 ділянок в експериментальній групі. Ні в одній групі не спостерігалося розхитування жодного з імплантатів. Також не було визначено статистичних відмінностей за всіма іншими параметрами (при первинному огляді) між експериментальною і контрольною групами.

Obsuzhdenie1-300x292 копия

Через 3 місяці середня глибина кишені в контрольній групі становила 5,12 ± 1,43 мм із середнім показником рентгенографії раріфікаціі кістки 2,30 ± 2,05 мм, в експериментальній групі становила 4,66 ± 1,95 мм із середнім показником рентгенографії раріфікаціі кістки 2,68 ± 2,31 мм. По закінченню 3 місяців кількість ділянок КПЗ було 4,05 ± 2,16 в контрольній групі і 2,21 ± 2,15 ділянок в експериментальній групі.

Rezultaty2 копия

Ці зміни в глибині зондування імплантату (ГЗІ) в експериментальній групі були краще, ніж у контрольній групі: 0,75 мм в порівнянні всього лише з 0,27 мм. Крім того, зменшення ділянок з КПЗ було значніше в експериментальній групі в порівнянні з контрольною групою. Коли були зіставлені зміни найглибшого показника ГЗІ навколо кожного імплантату, в двох групах були відзначені значні зниження показників, однак, вони не досягли статистичної значущості. Ніяких істотних змін на рівні кістки не спостерігалося протягом 3 місяців (середній приріст кісткової тканини 0,18 мм).

Через три місяці після основного візиту експериментальна група продемонструвала значне зниження глибини ясен кишень також, як і значне зниження кількості кровоточивих ділянок при зондуванні. За три місяці не спостерігалося значних змін на рівні кістки.

Обговорення

Це попереднє дослідження припускає, що використання тестованого іригатора в поєднанні з хлоргексидиновий гелем в струменевому потоці може служити в якості потенційно допоміжної заходи при лікуванні переімплантного остеопорозу без хірургічного втручання.

Ренверт і ін. В своїх літературних оглядах з лікування переімплантного мукозиту і остеопорозу без хірургічного втручання прийшли до висновку, що механічна терапія без хірургічного втручання може бути ефективною при лікуванні ураженнях переімплантного мукозиту. Крім того, додаткове застосування антимікробних препаратів при механічної терапії таких поразок показало поліпшення результатів. Це може частково пояснити перевагу використання іригатора з додаванням хлоргексидиновий гелю, як показано на поточних результатах. Однак, коли було досліджено переімплантний остеопороз, терапія без хірургічного втручання показала себе неефективною в порівнянні з існуючими результатами. Ця невідповідність можна приписати до унікального, тонкому іригатором, який може забезпечити краще проникнення і дію хлоргексидиновий гелю глибоко всередині переімплантного кишені. Крім того, хлоргексидиновий гель має властивість проникати в тканини і тим самим покращувати показник рівня пристрою. Попередні дослідження розглянули ряд потенційних факторів ризику переімплантного остеопорозу; вони включають минулі і нинішні захворювання пародонтозу, переімплантний мукозит, куріння, цукровий діабет, поганий контроль появи зубного нальоту, і відсутність профілактичного догляду. Відсутність профілактичного догляду у людей з початковою стадією захворювання переімплантним мукозиту було викликано високим рівнем захворюваності переімплантного остеопорозу. Хоча профілактика захворювань виходить за рамки цього дослідження, вона до цих пір є кращим методом лікування; таким чином, дослідження виразно виявляють профілактичні здатності пристрою Silon it®.

Obsuzhdenie1-300x292 копия

Мукозит є відповідною реакцією організму на провокацію, викликану бактеріальної біоплівки і є явним збудником переімплантного остеопорозу. Зменшення або усунення бактеріальної біоплівки допоможе в лікуванні також, як і профілактичні заходи навколо імплантатів.

У недавньому огляді Сальви і Зітсманом, був зроблений висновок, що для того, щоб досягти довговічності і хороших показників ефективності зубних імплантатів і їх реставрації, необхідно реалізовувати участь в регулярній програмі підтримки, включаючи протиінфекційні профілактичні заходи. Терапію переімплантного мукозиту слід розглядати як профілактичні заходи періімплантного остеопорозу. Даний результат закликає до використання хлоргексидиновий гелю для посилення результату іригатора в подібних профілактичних програмах. Однак подальші дослідження є необхідними для отримання експериментальних даних для довгострокових профілактичних здібностей даного пристрою.

Персон і ін., В результаті клінічних і мікробіологічних досліджень лікування переімплантного остеопорозу без хірургічного втручання показали, що при використанні піскоструминної обробки зубів або обробки лазером глибина зондування знизилася в обох групах від 0,8 мм до 0,9 мм. За допомогою ручної обробки зубів або пристрої для піскоструминної обробки зубів показали зниження глибини кишені в обох групах приблизно на 0,5 мм. У мережі мета-аналізу, порівнюючи різні методи лікування для переімплантного остеопорозу, загальний середній вирахуваний показник зниження глибини зондування склав 0,77 мм через 4 місяців лікування без хірургічного втручання. Дані результати складені відповідно до вищезазначених висновками.

Щоглі і ін. Розглянули протокол інтенсивного застосування хлоргексидину в ділянках з переімплантним остеопорозом і показав найкращі результати в експериментальній групі.

Навіть у порівнянні з попередніми доповідями було значне поліпшення показників КПЗ в експериментальній групі даного дослідження. Щодо істотна частка ділянок з постійним КПЗ, навіть після операції, підкреслює агресивну природу запального процесу при переімплантном остеопорозі. У будь-якому випадку, ділянки зі зниженим КПЗ перебувати під постійним наглядом і подальшого лікування для запобігання погіршенню стану.

Підсумок

Струмінь води в поєднанні з хлоргексидиновим гелем могла б сприяти лікуванню ушкоджень переімплантного остеопорозу без хірургічного втручання.

Висновок

Іригатор з додаванням хлоргексидинового гелю може служити варіантом лікування для поразок переімплантним остеопорозом без хірургічного втручання.