Як зміцнити ясна і зуби. Як правильно доглядати за своїми зубами

Як зміцнити ясна і зуби. Як правильно доглядати за своїми зубами

Як показує статистика, понад 80% людей страждають від кровоточивості ясен. У 50% це вже перейшло в хронічну форму. Ігнорування даної проблеми може привести до серйозних проблем, і навіть втрати зубів.

Але чому ж ясна можуть кровоточити?

Кровоточивість ясен може бути у вагітних жінок. Це визвано перебудовою гормонального фону, ясна можуть бути пухкими і набряклими, і кровоточить можуть від простого дотику. У таких випадках лікування непотрібно, але лікар може порадити для гігієни рота використовувати замість ополіскувачів відвар трав і порадити спеціальні пасти.

Кровоточивість може бути побічною дією застосування якогось лікарського засобу, наприклад, аспірин має властивість розріджувати кров. Слід змінити зубну щітку на більш м’яку. А ще краще використовувати іригатор для зубів.

Якщо Ви абсолютно впевнені, що здорові і ясна не запалені, то швидше за все причина – це неправильний догляд за всією порожниною рота, неправильно обрана зубна щітка, яка травмує ясна, або неправильне використання.

Як зміцнити ясна і зуби

Перш за все правильний догляд.

Неправильний догляд за порожниною рота веде до наявності зубного каменю. Утворюючись на стику зуба і ясна, він поступово стає твердим, гострим і починає механічно подразнювати край слизової. Це призводить до запалення і кровоточивості. Стоматолог зможе визначити наявність зубного каменю, навіть якщо він знаходитися під яснами. Видалення можна провести механічно або за допомогою лазера. Це один з варіантів як зміцнити ясна і зуби.

Якщо присутнє запалення ясен і біль, то це ознаки захворювання ясен – пародонтиту і пародонтозу. Пародонтоз – це наслідок відсутності нормального догляду за ротом. Зубний камінь, накопичуючись, провокую запалення ясен і кровоточивість. При пародонтозі кров досить рідкісна, тільки за наявності більш серйозної інфекції. Пародонтит – це запалення м’яких тканин, які оточують зуби і тримають їх на щелепі. Таке запалення призводить до гнійних виділень, рухливості зубів і кровоточивості ясен. При появі даних ознак необхідно відразу звертатися в фахівцеві, стоматолог під час огляду підкаже до якого лікаря необхідно буде звернутися. Це основне правило, якщо Ви хочете знати як зміцнити ясна і зуби.

Різні народні засоби, які мають протизапальну і ранозагоювальну властивістю, добре допомагають при лікуванні кровоточивості ясен і деяких причин, що їх викликають. Відвари шавлії і ромашки цілком можна приготувати самостійно. Відвар кори дуба має виражену антисептичну властивість і може використовуватися як допоміжний протимікробний засіб. Народні засоби допоможуть, якщо захворювання  ясен пов’язані з порушення гігієною рота, в інших випадках, вони можуть лише бути доповненням до лікування, призначеного лікарем.

Але найбільш ефективним способом як зміцнити ясна і зуби – є використання іригатора для зубів, так як він поєднує в собі цілий комплекс методів збереження здоров’я порожнини рота.

 

як зміцнити ясна і зуби